fbpx
TwitterFacebookYoutubeRSS

Nou apartat de publicacions a la nostra web

La pàgina web de l'Ajuntament de Sant Joan de les Abadesses compta, des d'aquesta setmana, amb un apartat de publicacions que agrupa les revistes SJA, una publicació de periodicitat bianual que edita el consistori des de l'any 2012 i que recull articles d'història, d'entitats, de negocis i de la vida social santjoanina fets per un equip de col·laboradors; els monogràfics de Festa Major digitalitzats -el més antic dels quals és de l'any 1927- i que serveixen per entendre l'esdevenir i la idiosincràsia santjoanina; una relació delsllibres que parlen de Sant Joan de les Abadesses o tenen algun enllaç amb el nostre poble; butlletins informatius i digitals; i publicacions especials.

Es tracta d'un apartat de la pàgina en el qual s'hi ha estat treballant en els darrers mesos, amb un esforç especial en la digitalització dels monogràfics històrics i que contenen informació per entendre el nostre poble, i també en la catalogació de tot el material publicat. Tanmateix, aquest espai a la web estarà en constant evolució i s'hi aniran afegint altres publicacions digitalitzades amb l'objectiu que puguin ser de consulta per a tothom qui ho vulgui o que estigui fent una recerca.

Podeu consultar i fer cerques a www.santjoandelesabadesses.cat i clicant al menú PUBLICACIONS

201809-MONOGRAFICS-MOSTRA